Papildytos Realybės Muziejai

2010/11/18 | Patalpino: admin | Kategorijos: 2D Kodai, Apps/Programos, Edukacija, Papildyta Realybė, Visuomenė

Mažų muziejų žavesys priklauso nuo lankytojų gebėjimo suvokti vaizdą, tarkim lėlių istoriją arba Brownsville miesto gyvenimą. Didelių muziejų žavesys šakojasi į daugybę pasiūlymų, yra galimybė įžengti į žinių sostinę. Lankytojas išeina patyręs tam tikras emocijas, bet neįgijęs supratimo, o tai kelia riziką pastarojoje aplinkoje.

Amerikos nacionalinis istorijos muziejus, vienas didžiausių pasaulyje, pristatė programą iPhone telefonams – „Explorer“ (muziejaus navigatorius), kuri naudoja papildytos realybės galimybes, kad suteiktų lankytojams daugiau įspūdžių ir patiems leistų koordinuoti savo maršrutus muziejuje.

Explorer‘is – tai alternatyva audioturams, kurių funkcijos ribotos. Jei jūs manote, kad audioturų visiškai pakanka, tai tikriausiai nesate išbandę muziejų navigatoriaus, kuris suteikia galimybę į viską pažvelgti kitu kampu. Taip pat yra daug funkcijų, kurių tradicinis turas negali pasiūlyti, priešingai nei ši alternatyva.

Realus žymėjimas

Viena iš man labiausiai patinkančių funkcijų yra galimybė pažymėti ne puslapį, o „patirtį“. Tarkim jūs keliaujate po šilko kelio ekspoziciją ir susiduriate su Taklamakano dykuma. Jūs norite sužinoti daugiau apie šitą grėsmingą vietą, bet ne kelionės metu, nes tai tiesiog nukreips jūsų dėmesį. Pažymėkite tą vietą ir muziejus jums atsiųs nuorodą į informaciją apie dykumą, kurią galėsite perskaityti laisvalaikio metu.

Kita puiki idėja, tai galimybė prisijungti prie skaitmeninės informacijos šaltinio apie kolekciją, kai ji yra apžiūrinėjama. Muziejuje jūs atsitiktinai susiduriate su spalvinga opalo kolekcija ir norite sužinoti daugiau apie rūšis ir gamintojus. Visa tai galima gauti prisijungus prie informacijos šaltinio naudojant programą.

Papildomos savybės

Asmeninis GPS: Parodo tavo dabartinę buvimo vietą muziejuje ir nurodo kelią naudodamas skaitmeninį aukšto planą.

Turn-by-turn kryptis: Pasiekite ekspoziciją, kavinę ar ką nors kitą muziejuje greičiausiu maršrutu.

Pageidaujamas turas/kelionė: Suplanuokite savo turą ar kelionę prieš atvažiuodami ar tiesiog būdami kelyje. Explorer‘yje jau įrašyta daugiau negu 100 ekpozicijų, iš kurių galėsite rinktis.

Fosilijų lobių medžioklė: Panaudokite „raktus“, kad įstengtumėte surasti muziejaus egzempliorius ir eksponatus ar ekspozicijas.

Dalyjimasis: Dalykitės įdomiais eksponatais per elektroninį paštą, Facebook‘ą arba Twitter‘į.

Gerai vertinamos stambios institucijos, kaip AMNH (Amerikos nacionalinis istorijos muziejus) paprastai yra puikios „bandos vedlės“. Jų galią įrodo didelio masto idėjos. Ar maži muziejai suras būdą, kaip panaudoti papildytą realybę, kad praplėstų ir padidintų savo žavesį ir patrauklumą bei padarytų savo „ribotas“ ekspozicijas įdomesnes? O gal papildytos realybės technologijos tokioje aplinkoje sukurs didesnį tarpininkavimą tarp lankytojų ir eksponatų ir turės didesnį efektą nei tai, ką jie gauna iš video ekranų, audio turų, savo kamerų jau nekalbant apie visur esantį mobilujį telefoną?

Manau, kad pastarasis teiginys – tai atskira galimybė tiems, kurie siekia tiesiogiai dalyvauti muziejaus aplinkoje. Galbūt muziejus galėtų apsvarstyti dieną be jokių realybės tranzistorių.

Kategorijos

Kategorijų debesis

Prenumeruok žinias

Gauk išskirtines Papildytos realybės naujienas el. paštu.

Bendraukime

Prisijunk prie mūsų