Pirmosios Pasaulyje Monetos Su QR Kodu

2011/06/29 | Patalpino: Andrius | Kategorijos: 2D Kodai, Internetas, Leidyba, Mobilieji, Reprezentacija, Visuomenė

Pirmosios pasaulyje monetos su QR koduKarališkoji Olandijos monetų kalykla, įsikūrusi Nyderlanduose Utrecht mieste, minėdama 100-asias metines birželio 22 d. išleido į apyvartą pirmąsias pasaulyje monetas su QR kodu. Tai sidabrinės 5€ ir auksinės 10€  proginės monetos. Jos ypatingos tuo, kad jų priekyje pavaizduotas dabartinės Nyderlandų karalienės Beatričės 3D portretas, o nugarėlėse yra QR kodas.

Kurį laiką buvo laikoma paslaptyje, koks siurprizas laukia nuskaičius šį kodą, tačiau išleidus monetas į apyvartą paaiškėjo, kad jį nuskaičius atveriama Olandijos Finansų ministerijos svetainė.

Nedidelio tiražo monetų dizainą sukūrė Juan José Sánchez Castaño, kuriuo norima atskleisti kontrastą tarp seno ir naujo, istorinio Karališkojo Olandijos monetų kalyklos pastato bei inovatyvių technologijų, kurias pasitelkiant šiandieną gaminamos monetos. Toks QR kodo įtraukimas į monetos dizainą tampa ne vien tik modernaus gyvenimo simboliu, bet ir atveria visiškai naujas bei dar neišbandytas QR kodo panaudojimo galimybes valiutoje.

Šio novatoriško sprendimo įgyvendinimas tik pirmasis žingsnis link koduotų pinigų realizacijos bei jų plataus vartojimo visame pasaulyje. Įsivaizduokite galimybę, nuskaičius QR kodą nuo jūsų rankose laikomų pinigų – susipažinti su jų kilmės valstybės istorija. Galimybės neribotos, taikytinos tiek edukaciniais, tiek komerciniais tikslais. Visa tai neišvengiamai taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi netolimoje ateityje.

Monetos

Kategorijos

Kategorijų debesis

Prenumeruok žinias

Gauk išskirtines Papildytos realybės naujienas el. paštu.

Bendraukime

Prisijunk prie mūsų