Afrikietiški Motyvai Atgimsta Šiuolaikinėje Madoje

2011/07/11 | Patalpino: Andrius | Kategorijos: 2D Kodai, Edukacija, Mobilieji, Pramogų pasaulis, Reprezentacija

Akimirksniu internete išpopuliarėję virtualūs socialiniai tinklapiai bei skaitmeninių kamerų paplitimas mobiliuosiuose telefonuose per keletą pastarųjų metų negrįžtamai pakeitė daugelį mūsų įpročių, o ypatingai tai, kaip mes formuojame savąjį „aš“. Reaguodama į tai Karališkojo menų koledžo absolventė Thorrun Arnadottir nesenai pristatė savo naujajį projektą pavadinimu „QR U?“.

Šiuo projektu norima pažvelgti į tai, kaip pakito šiuolaikinio žmogaus saviraiškos formos bei jo privatumas viešojoje erdvėje. Norint tai kuo geriau atskleisti įkvėpimo buvo ieškoma tradiciniuose afrikietiškuose dirbiniuose bei jų simboliniuose motyvuose. Kadangi karoliukai jau nuo senų senovės Afrikos gentyse buvo naudojami ne vien tik, kaip aksesuarai ar drabužių komponentai, bet ir nuorodos į bendruomenės narių identitetus, jie tapo pagrindine medžiaga darbams.

Jaunoji dizainerė Thorrun Arnadottir sukūrė bei „RCA 2011“ parodoje eksponavo keletą inovatyvių darbų, į kuriuos įkomponavo QR kodus atvaizduotus iš karoliukų. Sužinoti kur veda grafiniais kodais užšifruotos nuorodos, kiekvienas susidomėjęs gali juos nuskaičius mobiliąja aplikacija.

„Super self-promotional dress“ suknelė papuošta Swarovski kristalais buvo specialiai sukurta Islandijos pop žvaigždei Kali, atstovaujančiai grupei Steed Lord.

Ekstravagantišku stiliumi, primenančiu populiariąją Lady Gaga, pasižyminčios atlikėjos suknelėje pavaizduoti kodai veda į jų grupės, vaizdo klipų bei netgi unikalios animacijos svetaines.

Teatrališki „Privacy glasses“ akiniai bei tuo pačiu kaukė, leidžianti pasijusti svarbiu net pačiam kukliausiam žmogui. Nuskaičius kodą nuo jų suteikiama galimybė paaukoti norimą sumą žvaigždės pasirinktam labdaros fondui.

Kategorijos

Kategorijų debesis

Prenumeruok žinias

Gauk išskirtines Papildytos realybės naujienas el. paštu.

Bendraukime

Prisijunk prie mūsų